Gdzie pojechać na sesję ślubną?

Zobacz listę sprawdzonych miejsc na plener ślubny!

Sesja ślubna? Podpowiadamy gdzie pojechać na zdjęcia w plenerze?

Wpis podzieliłem na dwie części, na początek coś dla miłośników zdjęć ślubnych w okolicznościach przyrody. Ostatnio coraz cześciej wybieracie takie miejsca na plener ślubny, druga cześć jest nieco bardziej klasyczna, znajdziecie tam zamki i pałace. Wpis będzie regularnie aktualizowany o nowe miejsca, dlatego zachęcam do zaglądania tutaj co jakiś czas.

Zaczynamy!

1.  Sesja ślubna – Bukowiec koło Jeleniej Góry

Okolice Jeleniej Góry to idealne miejsce na plener ślubny, 20 – 30 minut drogi od miasta znajduję się mała miejscowość, Bukowiec. Znajdziecie tam, staw, ruiny opactwa oraz wzgórze z wieżą i pięknym widokiem na kotlinę jeleniogórską, opłata za udostępnienie miejsca na zdjęcia, nie jest wymagana.

sesja ślubna

2. Sesja w stylu rustykalnym – Muzeum Wsi Opolskiej

Dla miłośników wiatraków, chałup i starych młynów, polecamy rustykalne klimaty Muzeum Wsi Opolskiej. Wymagana jest opłata za udostępnienie miejsca na sesję zdjęciową.

sesja ślubna

3. Sesja ślubna – Ślęża, Sobótka i okolice

Tym którzy nie chcą za bardzo oddalać się od Wrocławia proponujemy sesję ślubną w okolicach Sobótki. Nastrojowe światło i natura podkreślą klimat Waszej sesji zdjęciowej. Opłata za udostępnienie miejsca na zdjęcia, nie jest wymagana.

sesja ślubna sesja ślubna

 

4. Sesja ślubna w skalnym mieście –  Adršpach, Czechy

Coś dla miłośników górskich wycieczek i odrobinę bajecznego klimatu, dużym plusem tej lokalizacji jest jezioro. Wymagana jest opłata za udostępnienie miejsca na sesję zdjęciową.

Sesja ślubna Skalne MiastoSesja ślubna Skalne MiastoSesja ślubna Skalne Miasto Sesja ślubna Skalne Miasto sesja ślubna w skalnym mieściesesja ślubna w skalnym mieście

5. Rustykalna sesja ślubna – skansen w Ochli, Zielona Góra

Czasem zdarza się nam fotografować śluby w okolicach Zielonej góry, na plener w wiejskim klimacie polecamy skansen w Ochli. Wymagana jest opłata za udostępnienie miejsca na sesję zdjęciową.

sesja ślubna skansen sesja ślubna skansen

6. Sesja ślubna w kamieniołomach – Zalany kamieniołom, Głuszyca

Park Krajobrazowy Gór Sowich to jedno z wielu miejsc na dolnym śląsku w które warto wybrać na plener ślubny. W promieniu kilku kilometrów można zaleźć interesujące miejsca na zdjęcia. Opłata za udostępnienie miejsca na zdjęcia, nie jest wymagana.

sesja ślubna sesja ślubna sesja ślubna

7. Cerna Voda – Czechy, kamieniołom i las tuż za czeską granicą

Podobne miejsce tuż za czeską granicą, zdecydowanie warto odwiedzić. Opłata za udostępnienie miejsca na zdjęcia, nie jest wymagana.

sesja ślubna sesja ślubna sesja ślubna sesja ślubna

8. Zagórze Śląskie i okolice

Dalej w górskich klimatach, kolejne ciekawe miejsce na dolnym śląsku. Opłata za udostępnienie miejsca na zdjęcia, nie jest wymagana.

sesja ślubna sesja ślubna

9. Sesja ślubna we Wrocławiu – pergola i okolice rynku

Opłata za udostępnienie miejsca na zdjęcia, nie jest wymagana.

sesja ślubna sesja ślubnaSesja ślubna Wrocław_3

10. Sesja Ślubna – Pałac w Krowiarkach

Jeżeli wolicie bardziej romantyczny nastrój, pałac w Krowiarkach będzie idealny na waszą sesję ślubną. Czeka tam na Was barokowa klatka schodowa, kilka nastrojowych zakamarków. Wymagana jest opłata za udostępnienie miejsca na sesję zdjęciową.

sesja ślubna Krowiarki_2sesja ślubna Krowiarki_3

11. Sesja ślubna – Ogrody przy zamku Książ – Wałbrzych

Zwolenników bardziej tradycyjnych sesji ślubnych zachęcamy do odwiedzenia Zamku Książ, piękne ogrody i zabytkowa architektura to sprawdzone tło zdjęć ślubnych. Wymagana jest opłata za udostępnienie miejsca na sesję zdjęciową.

sesja ślubnaSesja ślubna zamek Książ Sesja ślubna zamek Książ Sesja ślubna zamek Książ Sesja ślubna zamek Książ

 

12. Sesja ślubna – Zwinger Drezno

Coś dla miłośników dłuższych wycieczek. W większości miejsc opłata nie jest wymagana.

Sesja ślubna Drezno13. Sesja ślubna na Zamku Czocha

Zamek Czocha to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu na dolnym śląsku. Wnętrza zamku świetnie sprawdzają się na plener ślubny, zwłaszcza kiedy nie dopisuje pogoda. Wymagana jest opłata za udostępnienie miejsca na sesję zdjęciową.

sesja ślubnasesja ślubna

14. Zamek w Mosznej

Tego miejsca chyba nie trzeba specjalnie opisywać, dobrze znane fotografom i przyszłym parom młodym. Wymagana jest opłata za udostępnienie miejsca na sesję zdjęciową.

sesja ślubna sesja ślubna sesja ślubna sesja ślubna

Nasze propozycje to tylko wskazówki, jeżeli macie własne pomysły miejsc na zdjęcia, bardzo chętnie się z nimi zapoznamy i wzbogacimy naszą listę. Niezależenie od tego jakie miejsce wybierzecie, zawsze staramy się aby sesja ślubna w plenerze była pięknym zakończeniem reportażu z Waszego dnia ślubu i odbyła się w jak najlepszej atmosferze. Skoro miejsce jest już wybrane, w kolejnym wpisie podpowiadamy jak przygotować do takiej sesji, klikajcie w link tutaj: Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Fotograf Ślubny Głogów | Sensual Studio

następne

Magda i Mateusz