Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Kilka wskazówek przed sesją ślubną

Sesja ślubna zawsze budzi sporo emocji u Państwa Młodych, to doskonała pamiątka na lata wspólnego życia i świetne uzupełnienie reportażu z dnia ślubu.

Po co nam zdjęcia z sesji ślubnej?

Plener ślubny czas w którym całą uwagę możecie poświęcić tylko sobie, bez weselnych gości i ślubnego zamieszania, złapać oddech i skupić się na sobie nawzajem. Ja będę mógł uwiecznić Wasze uczucia w wybranej scenerii. Mam nadzieje, że do tych zdjęć będziecie wracać z uśmiecham na twarzy.

Kiedy najlepiej zrobić plener ślubny?

Im szybciej tym lepiej, idealny nastrój sesji plenerowej tworzą uczucia i emocje związane z ślubem, one są tutaj najważniejsze i na nich chce się skupić podczas fotografowania. Dlatego dobrze jest robić zdjęcia w miarę “na świeżo” po ślubie, idealnie było by w ciągu kilku dni. Sama sesja trwa się najcześciej 2 – 3 godziny, zdjęcia zaczynamy w późnym popołudniem lub pod wieczór, łagodne światło w ciepłym odcieniu podkreśla klimat zdjęć.

Gdzie pojechać na sesję ślubną?

Odwiedzanie nowych miejsc to jedna z zalet pracy fotografa ślubnego, odległość to żaden problem, chętnie wybiorę się w dalszą podróż. Mimo, że na naszej stronie znajdziecie listę miejsc na plenery ślubne, proponuję żeby miejsce sesji miało dla Was szczególne znaczenie. Może być związane z Waszą pasją, pracą czy wspólnymi wspomnieniami, dzięki temu fotografie nabiorą jeszcze bardziej osobistego charakteru. Jeżeli po weselu wybieracie się na urlop i jesteście w stanie zrezygnować z jednego dnia odpoczynku na rzecz zdjęć, chętnie do Was dołączę. Dlatego może warto zaplanować plener jeszcze przed ślubem. 

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Sprawdzeniem miejsca i pogody zajmę się osobiście, wy natomiast powinniście wskoczyć w ślubne ubrania. Do zdjęć proponuję podejść na luzie, oczywiście nie musicie wyglądać identycznie jak w dniu ślubu. Mile widziane są drobne zmiany, można zmienić marynarkę, buty, i ubrać kolorowe skarpetki. Pani Młoda może zamienić welon na wianek i wykorzystać trochę stylowych dodatków. Przed sesją warto skorzystać z pomocy wizażystki i fryzjera, zwłaszcza jeżeli na codzień nie chodzi się w makijażu. Oczywiście nie muszą być takie same jak w dniu ślubu, grunt żeby Panna Młoda czuła się pewnie przed obiektywem. 

Fotografia Ślubna Głogów | Fotograf Ślubny Głogów | Sensual Studio

następne

Sandra i Rafał